DARMOWA DOSTAWA OD 500,00 zł
30 Lat na rynku
Pasja i doświadczenie
Pomoc i doradztwo
Doświadczeni eksperci
Gwarancja jakości
Autoryzowany sklep
Szeroki asortyment
Ponad 2000 towarów
Darmowa dostawa
Już od500,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

OM System OM-1 Mark II – wszystko, czego potrzebuje fotograf przyrody

2024-02-20
OM System OM-1 Mark II – wszystko, czego potrzebuje fotograf przyrody

Fotografia cyfrowa stale się rozwija, oferując coraz lepsze możliwości profesjonalistom i pasjonatom tej dziedziny.

Po dwóch latach od premiery poprzedniego modelu, marka OM System wprowadziła na rynek jego nowego, innowacyjnego następcę.

Najnowszy OM-1 Mark II oferuje rozwiązania, które jeszcze lepiej sprawdzą się podczas fotografowania natury, ponieważ OM System z wielką uwagą skupia się na fotografii plenerowej.

Spis treści:

 1. Uchwycić wyjątkowy moment
 2. Ulepszona wersja
 3. Detekcja obiektów
 4. Zastosowanie sztucznej inteligencji
 5. Moc trybów obliczeniowych
 6. Ograniczenie ekspozycji
 7. Dłuższy czas naświetlania
 8. Kompaktowy i wytrzymały
 9. Wygodne przemieszczanie się
 10. Ochrona w trudnych warunkach
 11. Narzędzie video

Uchwycić wyjątkowy moment

Ulepszona wersja

Aparaty OM System OM-1 dzięki wyjątkowej prędkości trybów seryjnych – 50 klatek/s z ciągłym autofokusem – znajdują się w czołówce najszybszych korpusów. Ulepszona wersja z 2024 roku posiada dodatkowo znacznie większy (ponad dwukrotnie!) bufor, dzięki czemu fotografowanie ptaków i innych dynamicznych scen pozwala uchwycić nawet najbardziej ulotne momenty. To oczywiście nie wszystko. Ponieważ każdy ułamek sekundy ma znaczenie, aparat został wyposażony w rewelacyjny autofokus – jeszcze bardziej precyzyjny niż w poprzedniej wersji OM-1.

Detekcja obiektów

Marka wykorzystała rozwój technologiczny i postawiła na detekcję obiektów – ludzi, zwierząt, samolotów, bezbłędnie je wychwytując nawet w zatłoczonych czy przesłoniętych gałęziami scenach. Dynamika obiektu nie stanowi dla niego wyzwania – niezawodny autofokus blokuje się na przedmiocie zdjęcia, podkreślając jego najistotniejsze elementy, jak oczy, głowa, kokpit itp.

Zastosowanie sztucznej inteligencji

W przypadku chęci wykonania niestandardowego kadru, wystarczy joystickiem przesunąć ramkę AF w interesujący nas obszar sceny. Dzięki zastosowaniu sztucznej inteligencji, narzędzie znakomicie rozpoznaje poszczególne części obiektu, aby fotografowanie było jeszcze sprawniejsze i wygodniejsze. Nigdy więcej nie przegapisz idealnego ujęcia – w trybie Pro Capture naciśnij spust migawki do połowy, a sprzęt od razu rozpocznie buforowanie bieżącej serii zdjęć. Gdy zobaczysz wyjątkowy moment, naciśnij spust migawki do końca, a aparat zapisze go wraz z buforowanymi ujęciami.

Moc trybów obliczeniowych

Ograniczenie ekspozycji

OM-1 drugiej generacji oferuje także udoskonalone tryby obliczeniowe. Dzięki funkcji LiveGND, aparat posiada wbudowany filtr szary połówkowy, który pozwala łatwo ograniczyć ekspozycję w wskazanej części sceny, ponieważ gradient można dowolnie przesuwać i obracać. Rozwiązanie działa zupełnie jak tradycyjne filtry połówkowe, ale nie wymaga żadnych zewnętrznych akcesoriów, co pozwala ograniczyć koszty, ułatwić transport i usprawnić pracę. Obecna w poprzedniej wersji OM-1 symulacja filtra szarego również została ulepszona.

Dłuższy czas naświetlania

Dodatkowa wartość (ND128) pozwala na stosowanie jeszcze dłuższych czasów naświetlania przy jednoczesnym zachowaniu optymalnej ekspozycji. Za jeszcze lepszą jakość uzyskanych fotografii odpowiada także możliwość zapisu w High Res Shot (50 MP z ręki, 80 MP ze statywu) – choć funkcja była dostępna także w poprzedniej wersji aparatu OM-1, nowa generacja oferuje zapis aż w 14-bitowym formacie RAW.

Kompaktowy i wytrzymały

Wygodne przemieszczanie się

OM System OM-1 Mark II posiada konstrukcję przemyślaną pod względem wygodnego przemieszczania się z aparatem. Został wyposażony w matrycę, która umożliwia osiągnięcie powiększeń niedostępnych dla konkurencyjnych aparatów tego samego rozmiaru obiektywów. Dla podróżującego fotografa i wędrowca nie ma nic bardziej korzystnego niż redukcja kilogramów w bagażu, dlatego stabilizacja wynosi aż 8,5 kroku EV. Ten imponujący wynik pozwala efektywnie fotografować, nawet bez statywu pod ręką.

Ochrona w trudnych warunkach

Lekka waga i kompaktowy rozmiar gwarantują wygodę, natomiast wprowadzone zabezpieczenia zapewniają aparatowi ochronę, nawet w trudnych warunkach. Uszczelnienie IP53 sprawia, że aparat doskonale radzi sobie w śniegu, kurzu i deszczu. Dodatkowo sensor sprzętu zabezpiecza filtr Super Sonic Wave, który wykonuje aż 30 000 drgań na sekundę przy każdym włączeniu aparatu. Druga generacja OM-1 posiada również ochronę przed mrozem (pozwala na robienie zdjęć w temperaturze do -10°) i ogumowane pokrętła, które zapewniają wygodniejsze użytkowanie nawet w grubych rękawiczkach.

Narzędzie video

Warto zauważyć, że OM-1 Mark II to także doskonałe narzędzie do filmowania, ze względu na wysokie parametry i świetną stabilizację – a coraz więcej fanów fotografii rozszerza swoją pasję również o wideo. Dodatkowym plusem jest możliwość nagrywania w pionie – bez potrzeby późniejszego obracania filmu, co w dobie mediów społecznościowych jest zaskakująco przydatną funkcją. To wysokiej klasy propozycja dla fotografów krajobrazu i przyrody, którą z pewnością warto wziąć pod uwagę.

 

Polecane

pixel